خط سوم در تلگرام

از ابتدا قرار نبود که خط سوم در تلگرام کانال داشته باد. معمولا اینطور بود که یادداشت ها در یک کانال تلگرام نوشته می شد و دوستان درخواست داشتند که آنها را مطالعه کنند اما بعد از مدتی، جمعیت حاضرین در کانال بسیار رشد کرد.

همیشه تلگرام برای من در حکم دفترچه یادداشت بود و مطالعاتم را آنجا می نوشتم و دوستان عزیزی که قصد داشتند در مورد تفکرات خط سوم اطلاعات کاملتری کسب کنند، درخواست می کردند که در آن عضو شوند. این روال تا جایی پیش رفت که همین دفترچه یادداشت را چندصد نفر از دوستان مطالعه می کردند.

تلگرام را باید محل تولد نوشته های خط سوم دانست. گاهی برخی مطالب فقط در تلگرام نوشته می شوند و به فاز توزیع در سایر شبکه ها نمی رسند. من شخصا مطالبی را در شبکه ها توزیع می کنم که از اطلاع داشته باشم اما برخی یادداشت ها در تلگرام، هرگز به نتیجه نمی رسند و فقط در حد یادداشت باقی می مانند. اما همین یادداشت ها برای بسیاری از عزیزان منبع الهام و یا موضوع تحقیق هستند و چه بسا باعث تولد یک تفکر بشوند.

با توجه به این موارد، اکثر دوستانی که در کانال تلگرام خط سوم حضور دارند را باید متفکرین علوم انسانی، الهیات، فلسفه، حکمت و علوم اجتماعی دانست که هرکدام صاحبنظر و صاحبقلم هستند. البته این را هم باید بگویم که ممکن است مطالب مندرج در کانال تلگرام برای عموم مردم گنگ باشد و طبیعی است که جمعیت حاضرین در این رسانه نسبت به سایر رسانه ها کمتر است لیکن تاثیرات بسیار شگرفی در مسائل اجتماعی دارد.

بنابراین لازم است که برای حضور در این کانال فقط از عزیزانی دعوت کنم که توانایی کافی برای دریافت مطالب را دارند. اگر فکر می کنید که دغدغه دارید و یا به دنبال موضوع و زمینه هایی برای تفکر هستید، کانال تلگرام خط سوم جای خوبی برایتان است.

خط سوم در تلگرام

مشخصات

آخرین جستجو ها