خط سوم در توییتر

در اکانت توییتر فقط ابیات ناب درج می شود و در حال حاضر ۱۰.۰۰۰ نفر از دوستان حضور دارند. هر ماه بیش از نیم میلیون نفر با توییتها در ارتباطند.

جریان اکانت توییتر با اینستاگرام به کلی متفاوت است. توییتر اجازه نمی دهد بیش از ۱۵۰ کاراکتر بنویسید و همین باعث می شود که نتوانید متون تحلیلی درج کنید و باید کوتاه باشند. مدت فعالیت اکانت توییتر خط سوم بسیار کمتر از پیج اینستاگرام است اما در کمال تعجب، استقبال از اکانت توییتر شاید ۱۰ برابر اینستاگرام بود.

وقتی که به توییتر وارد شدم، با محیطی به شدت ی مواجه شدم که براندازان و مجاهدین در آن جولان می دادند. هر روز بسیاری را می دیدم که به شدت غمگین هستند چون در توییتر هیچ خبری جز بدبختی نمی شنوند. اما خط سوم که ی نبود، در این فضا چکار می کرد؟

از همان بدو ورود به توییتر، شروع به درج ابیات و مصرع های فاخر از ادبیات فارسی کردم و دوستانی که ی نبودند و یا از این جو ی خسته شده بودند، به سمت خط سوم آمدند. در مدت ۴ ماه ۱۰.۰۰۰ نفر شدیم و این رقم در توییتر واقعا عالیست. تمام دوستان خط سوم در توییتر، به شدت پیگیر اشعار هستند و به دقت بررسی می کنند. همین باعث می شود که نوشتن سخت شود.

بله حالا خط سوم را باید بزرگترین اکانت ادبی در توییتر دانست که هر روز با استقبال عزیزان مواجه می شود. تقریبا اکثر توییت های خط سوم بین ۲۰ الی ۵۰ بار ریتوییت می شوند و ماهیانه بیش از ۷۰۰.۰۰۰ نفر، توییت های خط سوم را می بینند که این واقعا باعث افتخار است.

شاید یکی از مهمترین پارامترهای تمایز خط سوم نسبت به سایر اکانت ها را باید نظم آن دانست. ماهیت محتوای خط سوم ی نیست و هر روز ابیاتی را درج می کند که برای اهالی توییتر در حکم زنگ تفریح است تا از ت و تفکرات سیاه دور شوند. ضمنا نوع نوشتار در خط سوم متمایز است. توییتر امکانات چندانی برای درج متن فراهم نکرده اما خط سوم پس از آزمون و خطا توانست که متون را از طریق یک روش ابدائی، در وسط یک کادر درج کند که در محیط توییتر منحصر بفرد است. این یعنی متن فاخر با ظاهر زیبا.

در پایان از شما دعوت می کنم که به اکانت خط سوم در توییتر سر بزنید و لحظاتی از این میدان جنگ ی به بوستان ادب فارسی بیایید. میزبانی از شما و حضورتان در تنها پیج تخصصی ادبی در توییتر واقعا باعث افتخار است.

خط سوم در توییتر

مشخصات

آخرین جستجو ها